RORO

Ulusoy Denizcilik Grubu’nun ana faaliyet alanı kombine ve intermodal taşımacılığın önemli bir parçası olan Ro-Ro (Roll-On Roll-Off ) taşımacılığıdır.

2000 yılından bugüne, kesintisiz bir şekilde Çeşme-Trieste hattında uluslararası taşımacılık sektörüne hizmet vererek, ülkemizin ticaret hacmi en yüksek olan Avrupa kıtası ile çalışan ihracatçı/ithalatçı ve taşımacılık firmalarına hizmet vermekteyiz.

Çeşme- Trieste hattında, üç (3) RoRo gemimiz ile haftada karşılıklı üçer sefer yapmaktayız.

Çeşme limanından ihraç yükü taşıyan komple araçlara, liman sahası içinde bulunan akaryakıt istasyonumuzdan Ötv’siz-Kdv’siz motorin temin edebilme imkanı mevcuttur. Araç sürücüleri için, gemilerin Trieste ve Çeşme varış günlerine göre İzmir, Denizli, Konya, Antalya ve İstanbul’dan Venedik’e ve dönüş olarak da Venedik’ten de bu illere ulaşmaları için THY ile uçak hizmeti verilmektedir. Buna ilave olarak sürücülerin Trieste limanına ulaşmaları için Venedik havalimanı ile Trieste Limanı arasında karşılıklı otobüs servisimiz mevcuttur. Ayrıca Trieste-Cesme seferlerinde, sürücüler bir gece otel konaklaması yaparak ertesi gün Venedik uçağına ulaştırılmaktadır. Tüm bu hizmetler tek sürücü için araç bilet fiyatına dahil olup ek sürücü ücrete tabidir.

Ulusoy Antrepo

Hattımızı kullanan araçların gümrük ve biletleme işlemleri Çeşme Limanı’nda yapılabildiği gibi ihtiyaç duyulması halinde gümrük ve biletleme işlemleri, Çeşme limanına 3 km mesafedeki Çeşme Otoban çıkışında bulunan şirketimize ait 45 dönümlük geçici depolama sahamızda da yapılabilmektedir. Geçici depolama sahamızda, sürücülerin yemek ve diğer gündelik ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için restoran , mescit, duş/wc gibi alanlar mevcuttur. Bu alanda yükleme öncesi ve tahliye sonrası güvenli bekleme yapabilmeleri sağlanmaktadır.