Ulusoy Denizcilik Grubu, faaliyet alanlarımız arasında kombine ve intermodal taşımacılığın önemli bir parçası olan Roll-On Roll-Off (RoRo)  taşımacılığı bulunmaktadır.

Halihazırda düzenli seferler gerçekleştirdiğimiz Çeşme-Trieste hattında uluslararası taşımacılık sektörüne hizmet vererek ülkemizin ticaret hacmi açısından en üst düzeyde bulunan Avrupa kıtası ile çalışan şirketlere alternatif çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

2000 yılından bugüne hizmet verdiğimiz Çeşme- Trieste hattında haftada üç (3) RoRo gemisi ile karşılıklı üç(3) sefer yapmaktayız. (Haftalık Sefer programımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.)

Hattımızda taşınan sürücülü araçların sürücüsü için haftada üç gün gemilerimizin varış günleri ile aynı olacak şekilde İzmir,Denizli,Konya, Antalya ve İstanbul’dan Venedik’e ve karşılık olarak tersi yönde THY ile uçuşlarımız yapılmaktadır. Venedik havalimanı ile  Trieste Limanı arasında karşılıklı otobüs hizmeti de sağlanmaktadır. Ayrıca Trieste kalkışlı seferlerimizde sürücüler bir gece  otel konaklaması yaparak ertesi gün Venedik uçağına  ulaştırılmaktadır. Tüm bu hizmetler tek sürücü için araç bilet fiyatına (bilet fiyatlarına erişmek için buraya tıklayınız) dahil olup ek sürücü ücrete tabidir.

Çeşme hattımızı kullanan araçların Gümrük ve biletleme işlemlerini rahat yapabilmeleri için Çeşme limanına 3 km  mesafedeki Çeşme Otoban Çıkışında bulunan şirketimize ait  40 dönümlük geçici depolama sahası hizmet vermektedir. Bu sahada sürücülerin yemek ve diğer gündelik ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için  restoran , mescit, duş/wc tesisleri ile  yükleme öncesi ve tahliye sonrası güvenli bekleme yapabilmeleri sağlanmakta olup  tüm bu hizmetler araç bilet fiyatına dahildir.

Müşterilerimizden gelen talepler dikkate alınarak Nisan 2015 tarihinden itibaren Trieste varışlı bir RoRo gemimiz ile tek yönlü Bari uğraklı seferler planlanmıştır. Bari uğraklı seferler için fiyat ve sefer bilgileri Duyurular bölümünde yayınlanacaktır. Bari hattımızı kullanacak sürücüler için İzmir,Denizli,Konya, Antalya ve İstanbul’dan Bari’ye THY ile uçuşlarımız ve limana transfer yapılacak, bu hizmetler araç bilet fiyatına dahil olacaktır.

Ayrıca müşterilerimizden gelen talepler dikkate alınarak Nisan 2015 tarihinden itibaren hattımızda gemi kapasitesinin belli bir oranıyla limitli olacak şekilde RoRo gemilerimiz ile konteyner taşımacılığına başlanması planlanmış ve gerekli tüm yatırımlar yapılmıştır.

| + - | RTL - LTR